کاربردهای چسب آهن


امروزه ما از وسایل فلزی مانند ماشین گرفته تا وسایل تزئینی استفاده های گوناگونی می کنیم. همه ما شاید بارها به این موضوع فکر کرده باشیم که اگر جسم فلزی بشکند، راه آسان و ثابتی كه به فكرمان ميرسد جوش دادن يا در نهايت دور انداختن آن ميباشد، اما باید بدانید که این تنها راه حل پیش روی شما نیست، برای چسباندن فلزميتوان ازچسب فلز(آهن) استفاده كرد. بله تعجب نکنید، چسب فلزی با قابلیت اتصال و چسباندن فولاد به یکدیگر می تواند در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی کند.و با اتصال قوی شما را بابت ثبات و عملکرد درست خود مطمئن كند.

چسب آهن چیست؟

این چسب از رزین و تقویت کننده تشکیل شده است و برای استحکام بالا و خشک شدن سریع ترکیب شده است. چسب فلزی برای چسباندن انواع فلزات،وسايل منزل و… به هم استفاده می شود، اما چون اغلب برای اتصال فلزات استفاده می شود، به آن چسب فلز یا چسب آهن می گویند.

کاربردهای چسب آهن

چسب آهن برای تعمیر و ترمیم اشیا با فلز بسیار مفید است. از آنجایی که این چسب بيشتر براي چسباندن فلزات است، نرده ها و درهای فلزی را می توان به راحتی با این چسب تعمیر کرد. جالب است بدانید که علاوه بر مصارف شخصی و صنعتی، می توان از این چسب ها به صورت حرفه ای و خلاقانه و همچنین در ساخت جواهرات استفاده کرد.
این چسب بهترین انتخاب برای موقعیت های روزمره و کارهای ساده است. همه کسانی که با فلزات سر و کار دارند، از مکانیک گرفته تا زرگری، از این چسب به عنوان یکی از بهترین راه حل ها یاد می کنند، یکی از کاربردهای بسیار خوب این چسب این است که می توان از آن برای پر کردن سوراخ های خالی فلزات استفاده کرد و به جسم فلزی مورد نظر شما را آسيب نميزند زیرا چسب فلز آن را به خوبی و بدون آسیب می سازد. در موارد دیگر می توانید از این چسب برای تعمیر کفش و انواع روکش های چرمی و پلاستیکی استفاده کنید.

 

ويژگی های چسب آهن
مانند هر چسب دیگری در اینترنت ارائه می شود. استفاده از این چسب نیاز به تجربه خاصی ندارد. و به راحتی می توانید از آن در خانه استفاده کنید. همانطور که قبلا گفتیم این چسب قدرت چسبندگی خاصی دارد. همچنین بسیار بادوام است بنابراین می توانید از آن برای چسباندن انواع اجسام فلزی با هر وزنی به یکدیگر استفاده کنید. این با جوشکاری که زمان زیادی می برد متفاوت است. چسب آهن به سرعت خشک می شود. و می توانید از آن برای صرفه جویی در زمان و در نهایت نتایج با کیفیت استفاده کنید. چسب های فلزی مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت دارند که چسب را به مصرف کننده خانگی و صنعتی تبدیل می کند. علاوه بر این نکات، قیمت چسب آهن نیز یکی از نکات اصلی مشتریان است که بسیار به صرفه و مناسب است. این چسب برای محیط هایی که در معرض گازهای اسیدی و حلال های نفتی هستند نیز ایده آل است. مقاومت چسب آهن پس از خشک شدن به حداکثر مقدار خود می رسد. و مقاومت خوبی را حتی در دماهای زیر صفر نیز حفظ می کند. برای تهیه این چسب بی نظیر می توانید به راحتی برند مورد نظر را انتخاب کرده و از سایت های مختلف سفارش دهید.


نحوه استفاده از چسب آهن

ابتدا فلز را با پارچه ای کاملا پاک کنید تا گرد و خاک یا اثر انگشت روی فلز باقی نماند. سپس دستورالعمل روی جعبه چسب را بخوانید تا میزان استفاده را ببینید و روی سطح آماده شده چسب بزنید. قطعات مورد نیاز را در جای خود قرار دهید و آنها را محکم به هم فشار دهید. این چسب به سرعت خشک می شود اما بهتر است یک ساعت صبر کنید تا محکم و چسبنده شود.
پس از خرید چسب آهن مورد نظر خود، نکات مهمی که در استفاده از این محصول باید به آن توجه کنید در زیر شرح داده شده است:
اگر به دلایلی چسب آهن روی لباستان ريخت، می توانید آن را با مقدار زیادی استون یا سرکه پاک کنید.

برندهای چسب آهن
این چسب نیز مانند سایر چسب های موجود در بازار در برندها و سایزهای مختلف برای راحتی شما مصرف کنندگان عزیز ساخته و به فروش می رسد. به عنوان مثال برند کاسپین چسب آهن را به مقدار زیاد برای مصارف صنعتی تولید و عرضه می کند.برای مصارف کوچک و خانگی همیشه نام برند معروف رازي شنیده می شود و برای این منظور می توانید از چسب فلز رازی استفاده کنید.

مزایای استفاده از چسب آهن

  • چسباندن سریع و آسان
  • مقاومت حرارتی بالا
  • تقویت کننده چسبندگی
  • استفاده وسيع در مصارف صنعتی و خانگی
  • مناسب برای محیط‌های بيرون
  • مناسب برای پروژه‌های هنری
  • مقاوم در برابر رطوبت و آب
  • استحکام و چسبندگی بالا

نكته پايان اينكه حتما باید تاریخ انقضای چسب را بررسی کنید و چسبی را که تاریخ مصرف آن تمام شده‌است را خریداری نکنید چون كيفيت و خواص خود را از دست داده است.