فروشندگان ضایعات در آباده مشکل‌ساز شده‌اند


فروشندگان ضایعات در آباده مشکل‌ساز شده‌اند

شیراز- محله جنت‌آباد در آباده فارس عرصه فعالیت فروشندگان ضایعات است که به گفته ساکنان این محله، کار و کسب این افراد موجب آزار و اذیت ساکنان شده است.

 

به گزارش بنگاه خریدار ضایعات , مردم این محله با راه اندازی مغازه های خرید ضایعات فروشگاه های آهن و پلاستیک ایجاد می کنند تا بعداً به صورت عمده ذخیره و فروش کنند.

ساکنان محله جنت آباد معتقدند گسترش انواع آلودگی های خطرناک از طریق ورود و نگهداری ضایعات و ایجاد آلودگی صوتی یکی از مشکلات این طبقات در این محله است.

مردم این محله می گویند: صدای خرد شدن آهن ، پلاستیک و سایر فلزات به صدای خراش تبدیل شده است.

یکی از اهالی محله جنت آباد به ایرنا گفت: فعالیت فروشگاه های ضایعات در این محله محیط زندگی ما را به حدی خراب کرده است که بیشتر همسایگان به دنبال مهاجرت از این محله هستند.

رضا وقوع آلودگی شدید صوتی ، بوهای نامطبوع و تهدیدهای بهداشت محیط را از مواردی می داند که باعث ایجاد این ناراحتی شده است.

آنها حرکت می کنند و ما نیز حرکت می کنیم

یک فروشنده پلاستیک و آهن ضایعات در آباده به ایرنا گفت: “این شغل نباید در محلی مسکونی باشد ، اما به دلیل کمبود مکان نمی توانیم به مکان دیگری منتقل شویم.”

وی می گوید اگر مقامات محلی را برای کلاسهای آلاینده تعیین کنند ، ما از این منطقه و از محدوده شهر خارج خواهیم شد.

 

فروشندگان ضایعات در آباده مشکل‌ساز شده‌اند

فروش ضایعات در خارج از شهر شتاب می گیرد.

فرماندار آباده در جلسه تشکیل ساماندهی فروشگاههای ضایعات در سطح شهرستان ، گفت: ساماندهی ضایعات ها در شهرستان آباده با تشکیل کمیته ای متشکل از دادستانی ، صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف ، شهرداری ، برق ، شهرسازی ، محیط زیست ، بهداشت و مکانهای اجرای قانون در دستور کار قرار گرفته اند.

زین العابدین نیک مرام با بیان اینکه یکی از مهمترین خواسته های مردم انتقال واحدهایی به نام ضایعات است که باعث خدشه دار شدن چهره شهر و نارضایتی شهروندان شده است ، افزود: و دستگاه های متولی باید بلافاصله مقدمات این انتقال را فراهم کنند. .

وی همچنین گفت که یک طرح مدون برای ساماندهی مراکز جمع آوری ضایعات در شهر در حال اجرا است و به همین دلیل تمدید پروانه فعالیت آنها تا زمان انتقال به مناطق غیر مسکونی ممنوع است.

نیک مرام با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه ها برای ساماندهی مراکز جمع آوری ضایعات باید ارائه آمار دقیق و به روز از واحدهای مجاز و غیرمجاز باشد ، گفت: ابتدا باید صدور هرگونه مجوز در این زمینه در مناطق مسکونی مورد استعلام قرار گیرد توسط آژانسهای تحقیق مربوطه باشد.

فرماندار آباده با بیان اینکه شهرداری باید تعیین تکلیف زمین هایی که ضایعات در آنها جمع آوری شده را تعیین کند ، اظهار داشت: مجموعه ضایعات جدا از اینکه برای ساکنان محله جنت آباد دردسرساز است ، مشکلات زیست محیطی نیز به همراه دارد. در این راستا ، مشارکت همه دستگاه ها ضروری است.

آباده یکی از شهرهای شمالی استان فارس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *