ضایعات مس چیست و چگونه تشخیص دهیم ؟

ضایعات مس چیست

فلز مس چیست؟

فلز مس چیست؟ تقریباً قرمز رنگ است و فلزی غیر آهنی است و سنگین تر از فلزاتی مانند آهن ، آلومینیوم ، برنج و غیره است. مس دارای قابلیت انعطاف پذیری خوب و مقاومت در برابر خوردگی بالا و همچنین هدایت الکتریکی و حرارتی بسیار بالایی است. فقط نقره دارای هدایت الکتریکی بالاتری در دمای اتاق نسبت به مس است .زیرا آثار مس کشف شده مربوط به ۸۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است ، مس احتمالاً قدیمی ترین فلز مورد استفاده انسان است.

براساس سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، مس پس از آهن و آلومینیوم سومین فلز صنعتی است که در جهان بیشترین استفاده را دارد. حدود سه چهارم فلز برای ساخت سیم های برق ، کابل های ارتباطی و الکترونیک استفاده می شود. مهمترین محصولات بدست آمده از مس ، سیم ها هستند. سیم های برق در بسیاری از موارد مانند ژنراتورها ، ترانسفورماتورها ، خطوط انتقال ، ساختمانها ، اتومبیل ها و سیم پیچ موتورهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربردهای مهم غیر الکتریکی مس در ساختمان ها می توان به استفاده در لوله ها و مخازن ، سیستم های تهویه و مواد سقف اشاره کرد. البته از مس در زمینه های دیگری مانند شیرآلات و اتصالات ، رادیاتور اتومبیل ، کندانسور ، مبدل های حرارتی ، ضرب سکه ، مهمات ظروف و سایر کالاها نیز استفاده می شود. به دلیل استفاده گسترده از مس در صنعت برق یا الکترونیک و صنایع لوله کشی ، مواد قابل بازیافت آن اغلب به صورت سیم ، کابل و لوله است.

فلز مس چیست

ضایعات مس چیست؟

ضایعات مس چیست؟ نیز به دلیل ارزش زیاد یکی از پرفروش ترین هاست. ضایعات مس انواع مختلفی دارد و می تواند به صورت ظروف مسی ، لوله ها ، ضایعات مس مخابراتی ، ضایعات ضخیم مس و قطعات و همچنین کابل های سیم ، سیم و کابل های روکش دار باشد. بنگاه ضایعاتی آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات در تهران در خدمت فروشندگاه ضایعات مس میباشد.

ضایعات به دو شکل مس جدید و قدیمی وجود دارد. ضایعات مس جدید تولید شده توسط ضایعات تولید می شود و دارای رنگ قرمز روشن مس است . درجه خلوص بالایی دارد و از نظر ماهیت آن نیز گران تر است. قهوه ای تیره و در قسمت های زنگ زده به دلیل وجود اکسید مس در نظر گرفته شده است ، سبز است و درجه خلوص کمتری دارد و قیمت پایین تری خواهد داشت. می توانید رنگ روشن را با کمی خراش روی مس فرسوده مشاهده کنید. این دو نوع ضایعات پس از فروش بازیافت می شوند و برای ساخت ابزار و وسایلی ساخته می شوند که از مس ساخته می شوند.

ضایعات مس چیست

تاکنون می توانستید ضایعات مس را بصورت خرده فروشی به وانت های ضایعات بفروشید. برای مقادیر زیاد مجبور بودید مس خود را در سایت ها تبلیغ کنید و باز هم مشخص نبود که آیا می توانید آن را به قیمت معتبر به یک شخص معتبر بفروشید یا با گرفتن ضایعات شما قبلاً مس خود را به انبارهای ضایعات می فروختید. از این پس هموطنان عزیز می توانند با تماس با مدیر سایت ضایعات فلز خود از جمله مس را با بالاترین قیمت و در جای خود بفروشند.

  • اطلاع از بالاترین قیمت خرده و عمده ضایعات مس.
  • بدون نیاز به مراجعه به انبار های ضایعات و استعلامات مختلف با اطمینان اقدام به فروش ضایعات خود در محلتان کنید.
  • حذف واسطه و فروش به مرکزی که دارای بازیافت می باشد.
  • بهره گیری از مرجع قیمتی که نرخهای روز ضایعات فلزی را که تاکنون وجود نداشته است را در اختیار شما میگذارد.
  • ساماندهی شکل سنتی خرید ضایعات( وانت های ضایعاتی با بلندگو ) و قدم برداشتن در راستای تحقق شهر مدرن.
  • فروش راحت و مطمئن ضایعات شرکتها و تولیدی هایی که قصد فروش ضایعات خود را بصورت شفاف و با فاکتورهای رسمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *