ساماندهی ضایعات آلومینیوم خودرو

ساماندهی ضایعات آلومینیوم خودرو

ضایعات آلومینیوم خودرو

حجم این گونه خرید ضایعات آهن زیاد و رو به رشد است. میانگین مصرف آلومینیوم در خودرو از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۵ ۵۰ درصد افزایش می یابد و از ۱۱۵ کیلوگرم به ۲۳۵ کیلوگرم می رسد. تولید سالانه خودروهای سبک در جهان اکنون به ۹۰ میلیون دستگاه رسیده است. بر اساس پیش بینی بازار IHS برای نمایشگاه خودرو فرانکفورت در پاییز ۲۰۱۷، حدود یک سوم از ناوگان وسایل نقلیه جهان تا سال ۲۰۲۵ برقی خواهند شد. کاهش مصرف قطعات چدنی یک پیامد بالقوه است زیرا با وجود افزایش مصرف اکستروژن و فویل آلومینیوم در خودروهای سبک، مصرف این مواد در موتورهای چدنی را می توان کاهش داد.
دیوید روزنبلوم، معاون شرکت پردازش ضایعات و ضایعات ایالات متحده می گوید که در کارگاه مهر زنی خودکار، ۴۰ درصد ورق استفاده شده به ضایعات تبدیل می شود که ۱۸ درصد در صنعت کنسروسازی است. وی گفت: علاوه بر این، ۲ تا ۳ کارخانه کارخانه خودروسازی در سال ۲۰۱۸ شروع به کار خواهند کرد و در مرحله تقویت اغلب شاهد خریدار ضایعات آلومینیوم خودرو یشتری از کارخانه خواهیم بود که با رسیدن به مرحله خراش دادن تولید می شود. . البته بزرگترین چالش بازیافت زمانی رخ می دهد که وسایل نقلیه با آلومینیوم بالا (AIV) که در حال حاضر در خط تولید هستند به پایان عمر خود برسند. مور معتقد است که پس از این اتفاق بیشتر آلومینیوم قبل از خوردن برداشته می شود.

ضایعات آلومینیوم خودرو

نظارت و کنترل مواد مصرفی در بدنه خودرو

در ساماندهی ضایعات آلومینیوم خودرو نیاز به نظارت و کنترل مواد مصرفی در بدنه خودرو است. درب، ورودی، نرده؛ همه اینها ارزشمند هستند اما با مواد کامپوزیتی مانند شیشه، فولاد، پلاستیک، و غیره، و همچنین با طیف گسترده ای از آلیاژهای آلومینیومی مورد استفاده در بخش خودرو، بازیافت دشوار است. اسکامانز معتقد است که AIV ها در طول سال ها تا سالها تا زمانی که زندگی آنها به پایان رسیده است، در راه بوده است. با این حال، زمانی که زمان برای لغو AI، لغو خاصی از آنها ساخته شده است، اما اکثر آنها به سادگی نابود می شوند. ما باید قادر به استفاده از ضایعات زیادی در بدن خودرو استفاده کنیم، که نیاز به توسعه تکنولوژی سنسور اتوماتیک دارد تا انواع اصلی آلیاژها را که نه تنها در ماشین نیست، بلکه در لوازم خانگی نیز باشد.
سیلیکون، منیزیم و مس معمولا به میزان کمتری نسبت به آلومینیوم به عنوان عناصر رایج در بدن خودرو، پانل ها، برگ ها، اکستروژن و قوطی های نوشیدنی استفاده می شود، اما این فلزات اغلب در آلیاژهای ریخته گری مورد استفاده در موتورهای مورد استفاده قرار می گیرند پمپ ها و گیربکس ها. نسبت به. تا. برای صنعت بازیافت، که تلاش می کند تا مواد اولیه را برای استفاده در محصولات جدید مصرف کننده عرضه کند، مهم است که سطح این مواد و سایر عناصر آلیاژ را کنترل و کنترل کنید.
از آنجا که این آلیاژها در ظاهر مشابه هستند، وجود سیستم های بسیار دقیق ورق برای ورق فلز به بدن خودرو به جدا کردن زباله های آلومینیوم های مختلف یکی از راه های جلوگیری از ترکیبی از آلیاژها است که نمی تواند برای هدف اولیه بازیافت شود.

ظرفیت تولید ورق های مواد غذایی آلومینیومی خودرو تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۴ میلیون تن در سراسر جهان می رسد که در حال حاضر کمتر از ۲ میلیون تن است، اما هنوز هم در تعدادی از وسایل نقلیه گران قیمت استفاده می شود.آلومینیوم گرانتر از ورق فولاد است و تولید آن به دلیل انرژی مورد نیاز برای تولید اولیه و فرآیند کربن، نگرانی های زیست محیطی ایجاد می کند. در نتیجه تاکید زیادی بر کاهش هزینه ها و کاهش اثرات کربن است که با افزایش مقدار مواد بازیافتی مورد استفاده در ریخته گری و نورد حاصل می شود. اول، هدف استفاده مجدد از ضایعات تولید شده در فرآیند تولید تا حد امکان کارآمد است. متداول ترین آلیاژهای مورد استفاده در صنعت خودروسازی هستند. جداسازی این آلیاژها تضمین می کند که خواص شیمیایی کاهش نمی یابد و حداکثر حجم را می توان از زباله استخراج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *