روش بازیافت کاغذ باطله

روش بازیافت کاغذ باطله

روش بازیافت کاغذ باطله


روش بازیافت کاغذ باطله

به گزارش شرکت خریدار ضایعات در تهران استفاده از کاغذ های باطله و دورریختنی به کارایی و ادامه سیستم جمع‌آوری و دسته‌بندی کاغذهای باطله بستگی دارد که ما در این پست برای شما روش بازیافت کاغذ باطله و کاغذهای مناسب و نامناسب برای بازیافت را توضیح خواهیم داد .برای خواندن به ادامه مطلب بروید.

روش بازیافت کاغذ باطله
روش بازیافت کاغذ باطله

روش بازیافت کاغذ باطله

کاغذ پس از ورود به کارخانه باید بلافاصله وارد چرخه تولید می شود ابتدا کاغذ وارد شده و در آن با آب مخلوط و به خمیر تبدیل می شود. همچنین دراین مرحله ضایعات درشت به وسیله ی یک چنگک از آن جدا می شود.سپس در مرحله بعد پاکسازی روی خمیر انجام می شود تا ناخالصی های آن گرفته شود.در پایان این مرحله خمیر موجود شامل ۹۹% آب و ۱ درصد خمیر سلولز است.

سپس خمیری که از کاغذ به وسیله ی نازل روی توری ریخته میشود،این توری حرکت کرده و وارد مرحله چهارم می شود. که در آن، طی سه مرحله عملیات آب خمیر گرفته می شود، ابتدا توسط تیغه هایی که حرکت می کنند آب جمع آوری می شود(حدود ۱۰% آب گرفته می شود) سپس این تیغه ها شکل مکنده پیدا می کنند و آب خمیر گرفته می شود، در پایان مرحله آبگیری،به وسیله ی پرسهایی که دارای سوراخ هستند، هم به کمک فشار و هم مکش آب را خارج می کنند. طی مراحل انجام شده ۳۵% آب خمیر گرفته می شود.

پس از پایان مراحل آبگیری خمیر وارد مرحله ی حرارت می شود که طی آن رطوبت موجود درخمیر تا ۵۰% گرفته می شود. در مرحله بعد که به آرایشگاه کاغذ معروف است از یک طرف به کاغذ نشاسته (به عنوان نگهدارنده) و از طرف دیگر به آن رنگ اضافه می شود(برای زیبایی)، سپس کاغذ باطله دوباره وارد خشک کن می شود. (کاغذ نهایی باید حدود ۸ تا ۱۰ % رطوبت داشته باشد)

کاغذهای مناسب برای بازیافت کاغذ باطله

روزنامه، مجله، کاغذ تحریر سفید، کاغذ باطله، کاغذ کپی، پاکت نامه، بروشورها و آگهی‌های تبلیغاتی کاغذی، کارتن و جعبه‌های مقوایی، کتاب، کاغذ گلاسه.
روش بازیافت کاغذ باطله
روش بازیافت کاغذ باطله

کاغذهای نامناسب برای بازیافت کاغذ باطله

کاغذ کاربن، کاغذ برچسب دار، کاغذ دیواری، کاغذ آلومینیوم، کاغذ سلفون دار، کاغذهای روکش شده براق.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *