تولید کاغذ از ضایعات سنگ

تولید کاغذ از ضایعات سنگ

تولید کاغذ از ضایعات سنگ

روش تولید کاغذ از ضایعات سنگ متأسفانه منابع تولید کاغذ که جنگل هستند بسیار محدود و نیازهای انسان بی پایان است. به همین دلیل ، از یک سو به دلیل محدود بودن سطح جنگل ها در جهان و تخریب شدید آن ، و از سوی دیگر به دلیل افزایش مصرف کاغذ و محصولات کاغذی همراه با رشد جمعیت و پیشرفت تکنولوژی ، تجدید نظر و استفاده از ارقام تولید کاغذ و سرانه مصرف در کشورهای مختلف این واقعیت که برای تولید کاغذ باید به طور جدی به فکر ابداع روش های دیگر باشید. شرکت آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات در تهران در خدمت فروشندگان ضایعات کاغذ میباشد.

تولید کاغذ از آهک یا سنگ در ایران صنعتی در حال ظهور است که منابع آب و محیط زیست را حفظ می کند. زیرا در کشور ما ، کاغذ همیشه از چوب تولید می شود ، بنابراین این تولید با خطرات زیست محیطی مانند قطع درخت و ضایعات زیاد روبرو است.

کاغذ سنگ چیست

کاغذ سنگ چیست (که به آن کاغذ سنگ ، کاغذ آهک یا کاغذ معدنی نیز گفته می شود) نسل جدیدی از کاغذ است که در سال های اخیر توسط محققان اختراع شده است. ماده اولیه این کاغذ پودر کربنات کلسیم است که جایگزینی برای استفاده از چوب برای تولید کاغذ است. از ویژگی های آن نفوذ ناپذیری ، مقاومت در برابر پارگی ، تأثیر جادویی رنگ ها بر روی آن و در نهایت بازگشت آن به زمین در طی یک دوره بهبودی کوتاه است.

بسیاری کاغذ سنگ و کاغذ معدن را پدیده ای حیرت انگیز در صنعت چاپ و تولید می دانند و همچنین تولید آن آغاز دوره جدیدی در تولید کاغذهای سازگار با محیط زیست است. ، زیرا ماده اولیه آن فقط سنگ است ، بنابراین به نظر می رسد نگران قطع درختان و اثرات مخرب آن بر محیط زیست است. علاوه بر این ، نه تنها در فرآیند تولید “کاغذ سنگ” از آب استفاده می شود ، بلکه به دلیل سفید بودن مواد اولیه ، دیگر نیازی به استفاده از سفید کننده در تولید آن نیست ، که باعث می شود دیگر آلاینده ای به ما اضافه نشود.

کاغذ سنگی چیستکاربردهای کاغذ سنگ

کاغذ سنگ در گرامرهای مختلف از ۵۰ میکرون تا ۴۰۰ میکرون برای کاربردهای مختلف تولید می شود .همچنین در تهیه برچسب های چسب با وزن های مختلف و ضریب چسبندگی بالا و خاصیت ضد آب استفاده می شود. کاربردهای کاغذ سنگ محدود به موارد کاربرد در صنایع چاپ ، انتشارات ، بسته بندی و تبلیغات نیست و از نظر برخورد با دستگاه های چاپ و صحافی ، رفتاری مشابه کاغذ گلاسه دارد و به جوهر و روی مختلفی احتیاج ندارد.

به دلیل وزن خوب این نوع کاغذ در زمینه چاپ و تبلیغات بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که در برابر جویدن توسط حیوانات و جوندگان مقاوم است. از آن برای ساخت آثار هنری استفاده می شود که قرار است سالها دوام داشته و حفظ شوند .

سرانه مطالعه

یکی از معیارهای پیشرفت هر جامعه عادت به مطالعه ، مطالعه کتاب و میزان امکانات و فرصت هایی است که در این زمینه به شهروندان آن کشور ارائه می شود. کمبود شاخص می تواند عاملی باشد که باعث می شود جوانان کتاب نخوانند و فرهنگ مطالعه را کمرنگ کند.

سرانه مطالعه ۷۶٪ از جوانان کشور کمتر از ۳۰ دقیقه در روز است. بر اساس گزارش های موجود ، بیش از ۸۰ درصد مصرف کاغذ کشور در بخش نشر کتاب ، کاغذ خارجی است که بیشتر آن از چین وارد می شود. مطالعات نشان می دهد که در حال حاضر مصرف سالانه کاغذ تحریر در کشور ۴۰۰۰۰۰ تن است.

مواد اولیه، کمکی و مصرفی

حدود ۸۰٪ کاغذ سنگ کربنات کلسیم و ۱۵٪ باقیمانده آن پلی پروپیلن و پلی اتیلن است. سنگ آهک یکی از مواد معدنی معدنی است. به طور گسترده ای برای تهیه منشورهای نیکل در میکروسکوپ ، نورسنج و رنگ سنج مورد استفاده قرار می گیرد . از نوع زیر استاندارد آن در صنعت تهیه قلیایی و به عنوان کود در مزارع آهک استفاده می شود. البته از این ماده معدنی در صنایع شیشه ، صنایع شیمیایی ، تولید سیمان ، چاپ و چاپ ، خمیر دندان ، لاک ، عطر و لاستیک استفاده می شود.

تولید کاغذ از ضایعات سنگمزایای کاغذ سنگ

مزایای کاغذ سنگ به شرح زیر است: شرکت آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات ساختمان و خریدار ضایعات در خدمت شماست

  • عدم آسیب پذیری کاغذ سنگ در برابر آب و روغن

پارچه شما پس از قرار گرفتن در معرض این مواد آسیب دیده و شکل اصلی خود را از دست می دهند. در بعضی موارد ، این باعث می شود که کاغذ سلولزی بی فایده باشد.
اما کاغذ سنگی که در معرض آب و روغن قرار دارد ، آسیبی نمی بیند و شکل خود را حفظ می کند. همچنین جوهر و مرکبی که روی این کاغذها نوشته شده کاملا ضد آب و فاقد روغن هستند.

  • کاغذ سنگی با دوام و بادوام

از دیگر مزایای کاغذ سنگ دوام و دوام آن است. این کاغذ در برابر بسیاری از عوامل مانند کشش و پارگی ، تغییر درجه حرارت محیط و شعله های آتش مقاوم است.

  • کاغذ سنگی کهنه و فرسوده نمی شود

بر خلاف کاغذهای دیگر که پس از مدت کوتاهی فرسوده می شوند ، کاغذ سنگی سالها بدون فرسودگی باقی می ماند. برخی دانشمندان تخمین زده اند ۷۰۰ سال کاغذ سنگ دست نخورده و به زیبایی روز اول باقی مانده زرد نمی شود.
این مزیت به ویژه برای کتابهای گرانبها و نفیس که برای آینده باقی مانده و فرهنگ و هنر ما را بیان می کنند بسیار مفید است.

  • چاپ با کیفیت روی کاغذ لیتوگرافی

این نوع کاغذ به خدمات چاپ اضافی نیاز ندارد و حتی مصرف جوهر آن بسیار کمتر از سایر مقالات است.
به عبارت دیگر؛ چاپ با کیفیت در مدت زمان کوتاه و با هزینه کم انجام می شود. چاپی که دارای ویژگی های کاغذ سنگ مانند ضد آب و زیبایی جادویی است.

  • بافت کاغذ سنگ منسجم و یکنواخت

کاغذ سنگ دارای یک سطح منسجم و غیر دانه ای است. دلیل این امر ترکیب یکنواخت مواد اولیه است که سطح صاف و مخملی عاری از برجستگی و فرورفتگی می دهد.

معایب کاغذ سنگ

در حقیقت ، نکاتی که در این بخش ذکر شده را نمی توان معایب نامید. زیرا در صنایع دیگر به عنوان مزیت محسوب می شوند و باعث افزایش کارایی کاغذ سنگ می شوند.

  • کاغذ سنگ آب را جذب نمی کند

کاغذ سنگ ضد آب است. در واقع سطح کاغذ سنگ در برابر کلیه مواد خارجی به جز جریان هوا کاملاً غیرقابل نفوذ است .همچنین هیچ ماده ای را جذب نمی کند.

  • کاغذ سنگ دمای بالا را تحمل نمی کند

بافت کاغذ سنگ در معرض دمای بالا و اشعه ماورا بنفش قرار دارد و شکل خود را از دست می دهد. بنابراین نمی توان از آن برای چاپ با چاپگرهای لیزری استفاده کرد. چون درست کار نمی کند و از هم می پاشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *