بازیافت ضایعات آلومینیوم چه کاربردهایی دارند؟

ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم به دلیل حجم زیاد برای بازیابی و صرفه جویی در مصرف انرژی ، بصورت گسترده بازیافت می شود. در این میان درها و پنجره های آلومینیومی ضایعات بیشترین حجم وام های این فلز را تشکیل می دهند.بنگاه ضایعاتی آلپرت در زمینه خریدار ضایعات در تهران در خدمت ضایعات فروشان آلومینیوم میباشد.

آلومینیوم بعد از آهن دومین فلز پرمصرف در جهان است که به دلیل سبک بودن ، مقاومت و آلیاژ و قابلیت بازیافت در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. بازیافت آلومینیوم  از نظر خصوصیات و کیفیت با فلز استخراج شده تفاوتی ندارد و می تواند برای صرفه جویی در منابع استفاده شود.

بازیافت ضایعات آلومینیوم

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم بازیافت خریدار ضایعات آلومینیوم مانند فرآیند بازیافت سایر فلزات مانند مس و آهن ، ابتدا با جمع آوری این ضایعات انجام می شود. قوطی های نوشیدنی ،.. ضایعات آلومینیومی هستند که از خانه ها جمع می شوند و البته کارگاه های ضایعات ، به ویژه از کارگاه ها و کارخانه های تولید در و پنجره های آلومینیوم ، قسمت قابل توجهی از این ضایعات را تشکیل می دهند.

پس از جمع آوری ضایعات ، ابتدا باید آنها را جدا کرده و فشرده کنید تا فضای کمتری اشغال شود. سپس آلومینیوم فشرده ضایعات تمیز ، ذوب شده و در گیاهان فرآوری مجدد ریخته می شود و در آخر شمش آلومینیوم ساخته می شود.

سپس شمش ها به کارخانه های نورد منتقل می شوند و برای استفاده های مختلف به ورق های آلومینیوم تبدیل می شوند و به صنایع مختلف فروخته می شوند.

مراحل بازیافت ضایعات آلومینیوم

بازار خرید و فروش ضایعات آلومینیوم

بازار خرید و فروش ضایعات آلومینیوم از آنجا که استفاده از آلومینیوم در سراسر جهان در حال رشد است ، ضایعات نیز چنین خواهد شد ، این فلز بیشتر و بیشتر تولید می شود که در صورت عدم توجه به آن باعث آلودگی محیط زیست و اتلاف منابع اقتصادی و سرمایه ای می شود.

از نظر آماری ، در کشور ما سالانه حدود ۴۰۰۰۰۰ تن آلومینیوم تولید می شود که به دلیل کمبود مواد اولیه ، ضایعات قابل بازیافت و استفاده است. برآوردها نشان می دهد که بازیافت آلومینیوم مصرف انرژی را تا ۹۰٪ کاهش می دهد.

خریدار ضایعات این فلز را جمع آوری کرده و به کارخانه ها و کارگاه هایی که در بیشتر شهرهای ایران مانند تهران ، مشهد ، اصفهان ، کرج ، تبریز ، ساری ، اراک و … فعالیت می کنند حمل می کند. قیمت روز هر کیلو این ضایعات نیز یک عملکرد قیمت جهانی آلومینیوم و قیمت دلار در ایران.

به طور کلی ، آلومینیوم نرم ضایعات شامل ظروف ، پروفیل ها و قوطی های ضایعات است که قیمت آنها به خلوص آلومینیوم بستگی دارد. در این میان کابل های آلومینیوم به دلیل خلوص بیشتر ، نرخ بالاتری دارند. آلومینیوم خشک ضایعات شامل رادیاتور ، پیستون ، سرسیلندر و که دارای حجم بالایی از فلز ضایعات هستند و گران ترند.

بازار خرید و فروش ضایعات آلومینیوم

موارد استفاده از ضایعات آلومینیوم

موارد استفاده از ضایعات آلومینیوم بازیافت آلومینیوم بسیار مقرون به صرفه است زیرا تولید آلومینیوم از معدن یک فرآیند طولانی است که به انرژی زیادی نیاز دارد اما ذوب آلومینیوم ضایعات بسیار ساده است و می توان آن را در کوره های با دمای ۶۶۰ تا ۷۰۰ درجه ذوب کرد.

آلومینیوم بازیافت شده می تواند در هواپیما ، خودرو ، دوچرخه ، قایق ، کامپیوتر ، وسایل آشپزی ، ناودان ، سیم و بسیاری از صنایع دیگر استفاده شود.

به طور کلی ، هر صنعتی که به یک فلز سبک سبک یا فلزی با هدایت گرمایی بالا نیاز داشته باشد ، می تواند از آلومینیوم بازیافتی استفاده کند. این فلز ، مانند برخی دیگر از فلزات ، می تواند به طور نامحدود بازیافت شود و مانند آلومینیوم جدید مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *