اسقاط کشتی - صنعتی سود آور

اسقاط کشتی صنعتی کثیف اما سود آور

ضایعات کشتی کی از مهمترین تامین کنندگان کارخانه های بازیافت در جهان هستند. کشتی غرق شده به معنای تخریب و همچنین حذف قطعات و تجهیزات مختلف است که می تواند طیف وسیعی از ضایعات را شامل شود. یکی از اصطلاحات رایج در صنعت اسقاط و ضایعات کشتی اسکراب است که در واقع شامل فعالیت هایی است که برای تراشیدن بدنه کشتی و اسقاط آن انجام می شود.

اسقاط کشتی صنعتی کثیف اما سود آور

خریدار ضایعات کشتی

خریدار ضایعات کشتی توسط خریدار ضایعات تهرانی , بنگاه ما کشتی های غرق شده شما را میخرد , کشتی های غرق شده می توانند شامل انواع کشتی های اقیانوس پیما ، کشتی ها ، قایق ها ، و … باشند. کشتی های باری و اقیانوس پیما باید پس از بیست تا سی سال کار ، متروک شوند. ظروف فایبرگلاس نیز با عمر تقریبی سی تا چهل سال منسوخ شده اند. اما قایق های بادبانی ساخته شده از فولاد می توانند تا یک قرن دوام بیاورند. البته تصادفاتی مانند آتش سوزی ، غرق شدن در اثر طوفان یا سایر حوادث و همچنین برخورد با موانع می تواند باعث شود که کشتی قبل از پایان عمر مفید آن متروکه شود.

سود دهی ضایعات کشتی

تقریباً 90 تا 95 درصد وزن کشتی ها قابل بازیافت است. ضایعات آهن و فولاد بیشترین درصد کشتی های کاغذی را تشکیل می دهند. این ضایعات را می توان به کارخانه های فولاد داد. همچنین پلاستیک ضایعات ، چوب و تخته ضایعات ، کاغذ و مقوا ، منسوجات مانند روکش داخلی همه می توانند بازیافت شوند تا وارد چرخه تولید مثل شوند. البته به دلیل حجم و وزن کشتی ، آلاینده های آن به طور طبیعی زیاد است. آلاینده ها می توانند شامل فرآورده های نفتی ، آزبست ، دیوکسین و … باشند که هم برای محیط زیست و هم برای انسان خطرناک هستند. به همین دلیل به آن صنعت کثیف می گویند.

تاریخچه بازیافت کشتی های اسقاطی در ایران

تاریخچه بازیافت ضایعات کشتی در ایران

اگرچه ایران همواره از کشتی های مختلف برای مقاصد مختلف استفاده می کرده است و همواره تعداد زیادی کشتی منسوخ شده داشته است ، اما سابقه چندانی در اسقاط و بازیافت آنها ندارد. در واقع از این فرصت به خوبی استفاده نمی شود. واحدها در حال حاضر این فعالیت را به صورت غیر رسمی انجام می دهند. سایت البرت ضایعات ، مرجع رسمی خرید و فروش ضایعات در کشور ، می تواند بستری برای خریداران و فروشندگان این دسته از ضایعات باشد و متقاضیان می توانند خرید و فروش خود را در سایت انجام دهند.

 بازیافت ضایعات کشتی

سودآوری بازیافت ضایعات کشتی می تواند فرصتی برای افزایش تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این زمینه باشد. از سوی دیگر ، به ایجاد شغل نیز کمک می کند و می تواند فرصتی برای جذب افراد مختلف به طور مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت باشد. دولت همچنین تمایل بیشتری به بازیافت کشتی ها دارد تا از هزینه زیادی برای نگهداری و تعمیرات جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *