دستگاه پرس ضایعات آهن آلات چگونه عمل میکند

دستگاه پرس ضایعات آهن آلات چگونه عمل میکند


دستگاه پرس ضایعات آهن آلات چگونه عمل میکند

دستگاه پرس ضایعات آهن آلات چگونه عمل میکند امروزه به دلیل تولید زیاد آهن آلات ، نمی توان بخش بزرگی از آنها را بعد از مدتی دیگر مورد استفاده قرار داد ، به عبارت دیگر ، آنها به آهن قراضه تبدیل می شوند که به آن ضایعات آهن گفته می شود. قراضه آهن به فرایندهایی مانند تغییر شکل و اندازه نیاز دارد ، که برای آن از دستگاه قراضه آهن استفاده می کنیم.دستگاه پرس ضایعات آهن آلات این دستگاه با فشرده کردن ضایعات آهن سبب کم حجم شدن آنها می شود که در بخش صنعت کاربرد فراوانی دارد .

دستگاه پرس ضایعات آهن آلات چگونه عمل میکند

انواع دستگاه پرس ضایعات آهن آلات

1 پرس های دستی

پرس اهرمی

این نوع پرس برای برش ، حفاری و تشکیل روی ورقهای نازک فلزی استفاده می شود ، بدن آنها تقریباً شبیه قیچی اهرمی است. از این نوع پرس می توان برای برش گوشه های کاری و موارد مشابه استفاده کرد. شرکت آلپرت ضایعات بهترین خریدار ضایعات در تهران میباشد.

 پرس پیچی

روش کار این نوع پرسها کار کردن و پایین صفحه صفحه دنده ذوزنقه ای است. با چرخاندن دسته ، سر پرس که به صفحه ذوزنقه وصل شده است به صورت عمودی بالا و پایین می رود. این پرس برای برش ورق های نازک فلز ، جرم ، مقوا و .. استفاده می شود.

پرس مکانیکی

1- پرس پیچ اصطکاک:

این پرس مجهز به دو چرخ هواپیما است که محور آن توسط موتور الکتریکی هدایت می شود. با چرخش چرخ سمت چپ ، قرقره ای که به پیچ وصل شده است حرکت می کند و صفحه با سر پرس پایین می آید و همچنین چرخ سمت راست با چرخ قرقره عمل برگشت را انجام می دهد.
2- پرس لنگ یا ضربه:

این نوع پرس یکی از رایج ترین پرس ها است که در برش ، حفاری و شکل گیری کم عمق استفاده می شود ، حرکت از یک موتور برقی و یک چرخ کمربند شروع می شود و توسط میله اتصال و چکش هدایت می شود. دستگاه دارای جدول است که می تواند تنظیم شود و از طریق صفحات ضخیمی که در زیر آن قرار دارد ، می تواند به صورت عمودی بر روی ریل ها بالا و پایین حرکت کند. پرس های کرانک به اشکال مختلف ساخته می شوند.

پرسهای پنوماتیک

پرسهای پنوماتیک این نوع پرس ها دارای سیلندر پیستون پنوماتیک بوده و برای کار (حفاری و تشکیل روی ورق های نازک و همچنین قرار دادن بوته ها و غیره) استفاده می شوند.

 

پرس هیدرولیک

این پرس هیدرولیک با روغن کار می کند و دارای یک سیلندر دو منظوره است که در آن میله پیستون و ضربه دهنده از یک قطعه ساخته می شوند. با ارسال روغن پر فشار (توسط پمپ) به هر یک از آنها ، سیلندر شروع به زدن و حرکت می کند و از بالا و پایین می رود. بهتر است بدانید که طول ضربه آنها در هر نقطه از مسیر پیستون قابل تنظیم است. این پرس ها مناسب ترین ابزار برای شکل گیری هستند و امروزه قوی ترین پرسهای ساخته شده از نوع هیدرولیکی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *