فولاد دمشقی چیست

فولاد دمشق چیست


فولاد دمشقی چیست

فولاد دمشق چیست یکی از بهترین و معروف ترین فولادها از این نوع فولاد دمشق است که به دلیل زیبایی مورد توجه گسترده صنعتگران قرار گرفته است. شکل ظاهری این فولاد بسیار خاص است ، زیرا طرح های تیره ، روشن و موج دار روی آن ظاهر می شود. تاکنون هیچ کس منبع این فولاد را نمی داند. بیش از دو هزار سال پیش می توان آن را جستجو کرد.از زمان جنگهای صلیبی ، مسلمانان نحوه ساختن آن را آموخته اند. خریدار ضایعات آهن به مدیریت مرتضی حسین پور.

فولاد دمشق چیست

شروع تولید فولاد دمشق

برای شروع تولید فولاد دمشق ، ابتدا تعداد زیادی ورق فولادی یا ورق های فولادی روی هم چیده می شوند. این دیسک ها باید یک میانه ، دیسک سخت و فلاپی دیسک باشند. سخت و نرم به معنای محتوای کربن و نیکل است و صفحه با محتوای کربن بالاتر نسبت به صفحه دارای نیکل سخت تر است. تعداد ورق ها به اندازه تیغه تولید شده بستگی دارد و عدد ثابتی نیست. شرکت آلپرت ضایعات بهترین شرکت خریدار ضایعات به مدیریت مرتضی حسین پور که یکی از بزرگان خریدار ضایعات در تهران میباشد.

مرحله دوم جوشکاری ورق فولادی است

بعد از قرار دادن هارد دیسک ها و فلاپی دیسک ها ، آنها را یکی یکی در کوره قرار دهید و با تولید گرمای زیاد به هم متصل کنید تا بلوک های لایه ای تشکیل شود. سپس بلوک بدست آمده له می شود تا نازک شود و سپس دیسک ها با هم جوش داده و ادغام می شوند. هر بار که آجرها در کوره قرار می گیرند ، قبل از خنک شدن با شار پوشانده می شوند. شار را روی بلوک حرارتی بریزید تا ذوب شود و به تمام لایه های فولادی نفوذ کند. استفاده از شار در فرآیند تولید فولاد دمشق بسیار مهم است زیرا می تواند با نفوذ به تمام لایه ها از اکسید شدن و خوردگی فولاد جلوگیری کند.

مرحله سوم کشش و صاف کردن یا غلتاندن بلوک یکپارچه است

در این مرحله ، بلوک یکپارچه مجدداً تا نورد زیاد گرم می شود. وقتی طول بلوک یکپارچه دو برابر شد ، آن را از وسط برش داده و روی هم قرار دهید و مرحله دوم را دوباره انجام دهید. مراحل جوشکاری ، نورد و برش آجرها را چندین بار تکرار کنید تا آجرها به شکل دلخواه برسند. به عنوان مثال ، اگر یک بلوک پنج لایه شش بار برش خورده و نورد شود ، ۳۲۰ لایه از فولاد دمشق برای ما تولید می شود. از این فولاد دمشقی برای ساخت چاقو استفاده می شود و ما در قسمت بعدی این آموزش توضیح خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *