فلز برنز چیست

فلز برنز چیست؟

فلز برنز چیست؟ برنز از ترکیب فلز مس با عناصر دیگر به جز روی بدست می آید. آلیاژی که دارای خواصی از جمله مقاومت ، دوام و سختی است و با رنگ قرمز در بازار موجود است. فلزات مورد استفاده در ساخت برنز قلع ، منگنز ، آلومینیوم و فسفر است. از برنز در بسیاری از وسایل استفاده می شود ، از جمله برنز در وسایل سواری ، تزئینات خانه مجسمه سازی و ظروف خانگی. امروزه از برنز در ساخت بلبرینگ های بوش و حتی یاتاقان های دنده اتومبیل استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای برنز استفاده از ترکیبی از برنز فسفر برای سازه های موسیقی ، پروانه های کشتی و تماس های الکتریکی است. نکته اساسی که باید بدانید اصالت برنز است و برای شناسایی برنز اصلی باید از آهنربا استفاده کنید. اگر برنز آهن ربا را جذب کند ، فلز فقط یک پوشش از برنز است زیرا برنز آهنربا اصلی نخواهد بود.

آلیاژی به نام برنز و کاربرد های آن

فرق اصلی فلز برنج با برنز چیست؟

ممکن است فلز برنج با برنز اشتباه گرفته شود. تفاوت برنج و برنز در موارد زیر است. بنگاه ضایعاتی آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات در تهران در خدمت فروشندگاه ضایعات فلز برنج یا همان برنز میباشد.

شکل ظاهری :  آلیاژ برنز و آلیاژ برنج به دلیل ترکیب شدن شان با مس قرمز رنگ هستند. زرد متمایل به قرمز بیشترین تفاوت از نظر شکل دو فلز نا همواری سطح برنز نسبت به سطح برنج است یعنی برنج صاف تر از برنز است.

دوام :  برنز دوام بیشتری را در شرایط جوی دارد و مقاومتش بالاتر است.

سختی : برنز سخت تر از برنج است و مقاومت بالاتری دارد. سختی زیاد برنز باعث شده که شکل پذیری اش سخت باشد.

قیمت : قیمت وسایل و قطعات ساخته شده از برنز بالاتر از قیمت کالا های ساخته شده از برنج است.

خاصیت طبی : برنج به خاطر خواص میکروب کشی در طب سنتی بسیار پر کاربرد است. معمولا از برنج وسایل خانگی چون کتری ، قاشق ، سماور و قوطی ساخته خواهد شد تا به وسیله ظروف مواد معدنی بدن تأمین شود.

فرق اصلی فلز برنج با برنز چیست

بازیافت ضایعات آلیاژ فلز برنز

بازیافت ضایعات آلیاژ فلز برنز ما تقریباً از مفهوم و مفهوم ضایعات آگاه هستیم و با توجه به توضیحاتی که توسط ضایعاتA ارائه شده است ، باید بگوییم که برنز ضایعات همان ضایعات برنز است که در هنگام تولید با استفاده از مواد اولیه برنز یا پس از تولید در هنگام استفاده از تجهیزات برنز تولید می شود . ایجاد شده است در هر صورت ، فلز برنز ضایعات به طور گسترده ای در ساخت لوازم خانگی و تجهیزات صنعتی استفاده می شود. فلز برنز آلیاژی از قلع و مس است که در لوازم خانگی و کشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد. با تهیه فلز برنز ، از ضایعات در سایر عملیات استفاده خواهد شد. حتی از سرباره خاک برنز استفاده می شود و از ترکیب سرباره با آمونیاک و محلول آن در آب اکسیژنه برای فرآوری مس استفاده می شود. بنگاه ضایعاتی آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات در تهران در خدمت فروشندگاه ضایعات فلز برنج یا همان برنز میباشد.
تولید فلز برنز در عملیات پیرومتا لورژی . روش پیرومتا لورژی روشی است که با ذوب تراشه های برنز خاک برنز را از بین می برد و با افزودن فلزاتی مانند سرب ، قلع و مس ریخته گری ، ذوب شدن در دمای بالای 1250 درجه انجام می شود. به این ترتیب آلیاژی مانند برنز ساخته می شود. وجود سرباره برنز به دلیل اکسیدهای فلزی تولید شده توسط روان کننده است و از تماس اکسیژن جوی با مواد مذاب جلوگیری یا به حداقل می رساند.

فلز برنز چیست

نگاهی گذرا بر فلز برنز

برنز آلیاژی است که از قلع و مس ساخته می شود و برای ساخت ظروف و ظروف مختلف استفاده می شود. فلز برنز آلیاژی قدیمی است که توسط بشر ساخته می شود. دلیل قدمت فلز برنز وجود فلزات قلع و مس است و از این رو اولین ابزار فلزی مصنوعی ساخته شده توسط انسان از برنز بود. برنز بعد از فلز معرفی شد. بیشتر فلزات ترکیبی از قلع و مس است و در کاوش های انجام شده مشخص شده است که ایرانیان 5000 سال با برنز آشنایی داشته و در ساخت ابزارهای فلزی از برنز استفاده کرده اند. آثار مفرغی در سایر نقاط جهان یافت شده است و باید نتیجه گرفت که قدمت این فلز برنز به 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد. ایران سابقه طولانی در ذوب و استخراج مس دارد. نمونه ای از تاریخ ذوب و استخراج منابع در

  • قبرستان دشت شهر قزوین قبل از میلاد
  • روستا های سنگ تراشان خرم آباد
  • روستا های سرسراب خرم آباد
  • تپه ملی کش دهلران
  • تپه سیلک
  • تل ابلیس کرمان
  • شهداد و کاوش های بمپور

است. در گذشته فلز کاران برای بهره گرفتن از عناصر به ماده ای سخت تر از قلع و مس رسیده اند و ماده را برنز نامیده اند و چنین شد که برنز جزء صنایع برجسته کشورمان شد. به طور کلی در کشورمان عصر برنز به سه عصر تقسیم شده که به صورت زیر است.

  • عصر قدیم 2000 تا 3000 قبل از میلاد
  • عصر میانه 1600 تا 2000 قبل از میلاد
  • عصر جدید 1200 تا 1600 قبل از میلاد

حتی آثار حفاری در سیلک نشان داده که بسیاری از تسلیحات سرد از جنس برنز بوده است.از گذشته قرن نهم تا به حالا فلزات توسعه زیادی پیدا کرده اند و با وجود ازدیاد وسایل آهنی اما وسایل ساخته شده از برنز و مس هنوز ارزشمند است و در قبر های پیشینیان به عنوان اشیای با ارزش دفن شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *