فرصت های سرمایه گذاری در کانادا


فرصت های سرمایه گذاری در کانادا

کانادا از اهمیت جامعه تجاری خود به خوبی آگاه است و بر این اساس فضایی را برای ترغیب افراد به موفقیت خلق کرده است. به همین خاطر فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بی شمار است.

کانادا در سال 2019 از نظر شاخص تجارت در بین برترین کشورهای G20 قرار گرفت. در تحقیق راجع به اندازه‌گیری پتانسیل یک کشور برای سرمایه‌گذاری و رشد در زیرساخت‌های اقتصادی خود، رتبه نخست را در بین کشورهای عضو G7 به دست آورد. کانادا در شاخص جهانی نوآوری و شکوفایی دانشگاه کرنل در سال 2018، از نظر سهولت محافظت از سرمایه‌گذار رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

این موفقیت‌های بین‌المللی باعث پیشرفت بیشتر و حرکت رو به جلوی کانادا می‌شود. کانادا پیشتاز در بخش توسعه پایا است و تعهدات خود به دستور کار 2030 برای توسعه پایا را تقویت کرده است که در واقع یک توافقنامه با اهداف بلند پروازانه بین 192 کشور جهت همکاری بر روی مسئله پایایی و رفاه برای تمامی مردم و کاهش نابرابری‌ها است.

کانادا در بین کشورهای G7 پایین‌ترین سطح هزینه در بخش‌های تولید و خدمات شرکتی دارد. چهار تا از 10 مرکز مالی برتر امریکای شمالی، کانادایی هستند که عبارتند از تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری. کانادا همچنین دارای پایین‌ترین هزینه‌های تجاری در بخش‌های دیجیتال و تحقیق و توسعه (R&D) است

به عنوان مثال شرکت‌ها می‌توانند حدود 100 درصد از هزینه‌های تجهیزات و ماشین‌آلات جدید و تجهیزات تخصصی انرژی پاک را به جهت ترویج فناوری‌های پاک و استفاده از فناوری‌ها و فرایندهای پیشرفته برای تولیدکنندگان حذف کنند. شرکت‌ها در تمامی بخش‌ها می‌توانند سهم بزرگی از هزینه‌ها را برای دارایی‌های تازه خریداری شده از جمله دارایی‌های بلند مدت مانند ساختمان‌ها و دارایی‌های نامحسوس مانند حقوق ثبت و مالکیت معنوی حذف کنند.

کانادا در بسیاری از حوزه‌ها رتبه‌های مطلوبی دارد؛ از جمله می‌توان به رتبه نخست برای آزادی فردی و رتبه سوم برای سهولت راه‌اندازی یک کسب و کار اشاره کرد. کانادا به خاطر استفاده از یک رویکرد منحصر به فرد برای رقابتی شدن و داشتن جامعه‌ای چند زبانه که در آن بیش از 200 زبان به عنوان زبان مادری شناسایی شده است، رتبه دوم را در بین کشورهای G7 به خود اختصاص داده است.

در رویکرد کانادا همواره از صلح، نظم و حکمرانی خوب استفاده شده است.  کانادا یک کشور با تجربه در زمینه فناوری است و سرشار از شرکت‌های برتر و رهبران بازار و افراد با استعداد و نخبه است، این کشور در بهترین موقعیت برای حل و فصل چالش‌های اقتصادی قرن 21 قرار گرفته است. سرمایه‌گذاران جهانی این موقعیت و برتری کانادا را شناسایی کرده‌اند و به خوبی می‌دانند که فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد.

با برگزاری کنفرانس بعدی خود در کانادا می‌توانید مقاصد پر از انرژی و فضای کسب و کار پویای کانادا را امتحان کنید. نمایشگاه‌های تجاری کانادا به برگزارکنندگان اجازه دسترسی به نوآوری‌ها و دانش بومی کانادا را می‌دهد، آن‌ها می‌توانند باعث موفقیت کنفرانس شما شوند.

پروژه ال ان جی به عنوان فرصت سرمایه گذاری در کانادا

توسعه بخش صادرات گاز مایع طبیعی (LNG) چند میلیارد دلاری بیانگر برتری کانادا در زمینه منابع طبیعی است، از عوامل اصلی این پیشرفت می‌توان به ذخایر عظیم گاز طبیعی کانادا، نرخ‌های رقابتی مالیات شرکتی، ویژگی‌های مناسب و مقصدی مطمئن برای سرمایه‌گذاری، سیستم مقرراتی قابل اطمینان و قوی و مشارکت بالای افراد بومی کانادا در پروژه‌های LNG اشاره کرد.

به گفته اندی کالیتز، مدیر ارشد اجرایی LNG کانادا: «موفقیت شرکت ناشی از مشارکت‌ها در پروژه و رضایت اقوام هایسلا و سایر اقوام برای به اشتراک گذاشتن دانش بومی با شرکت است که منجر به طراحی بهتر پروژه است.»

علاوه بر اینکه کانادا یکی از پاک‌ترین و بزرگترین تأسیسات LNG در جهان را دارد، LNG کانادا می‌تواند بازارهای جدیدی برای گاز طبیعی ایجاد کند و به کشورهای آسیایی کمک خواهد کرد تا از مصرف زغال سنگ فاصله گرفته و در مقابل از LNG استفاده کنند.

شرکای مشترک در این پروژه عبارتند از شل (Shell)، پتروناس (PETRONAS)، پتروچاینا (PetroChina)، شرکت میتسوبیشی و کوگاز (KOGAS).

مزایای عمده کانادا برای سرمایه گذاری

زبان های متنوع در کانادا وجود دارد که درصد هر یک به صورت زیر است.

  • انگلیسی، 1/58 درصد
  • فرانسه، 4/21 درصد
  • سایر، 9/22 درصد

در کانادا بیشترین تعداد زبان صحبت می‌شود، بیش از 200 زبان به عنوان زبان مادری شناسایی شده است.

برای اینکه بهترین مردم را جذب کنید باید بهترین محل برای زندگی را به آن‌ها پیشنهاد دهید. شرکت‌های موفق تمایل دارند در مناطقی فعالیت کنند که برای کارمندان و خانواده‌های آن‌ها جذاب باشد.

کانادا از نظر کیفیت زندگی رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده است ضمن اینکه رتبه این کشور در رفاه، امنیت شخصی، اسکان، وضعیت سلامت و بهداشت، ارتباطات اجتماعی، کیفیت زیست محیطی، مشاغل، درآمد، آموزش و تخصص بالاتر از حد متوسط است. فلسفه اصلی کانادا مبنی بر اینکه موفقیت در گرو همکاری و مشارکت است، باعث متمایز شدن این کشور نسبت به سایر مناطق جهان شده است.

زمانی که یک جامعه دارای عملکرد مطلوب است، اعتماد و مشارکت ایجاد می‌شود، ثبات سیاسی وجود دارد، از قوانین حمایت می‌شود و روابط مثبت و اثربخشی با سایر کشورها ایجاد می‌شود. رسانه‌های آزاد و مستقل اطلاعات را منتشر می‌کنند، شهروندان از آگاهی کامل برخوردار هستند و سخنرانی‌های عمومی منجر به آزادی و درک و همکاری بیشتر و در نهایت تصمیم‌گیری بهتر می‌شوند.

آموزش، عنصر اصلی در هر جامعه‌ای است که به یادگیری، سازگاری و مقاومت و رشد مردم کمک می‌کند. برابری جنسیتی و حقوق نیروی کار از عناصر مهم جوامعی هستند که از فلسفه پذیرش حقوق سایرین حمایت می‌کنند. کانادا از نظر شرایط کلی زندگی و کیفیت زندگی رتبه نخست را در بین کشورهای عضو G7 دارد. اندازه‌ای که یک جامعه به جوانان اهمیت می‌دهد و افزایش سطح دانش و آموزش شهروندان را ترویج می‌دهد در اندازه سرمایه انسانی تحصیل‌کرده و متخصص آن جامعه منعکس می‌شود.

کانادا برای سه سال متوالی رتبه نخست ارائه کیفیت مطلوب زندگی را به خود اختصاص داده است.

این رتبه بر اساس عملکرد 80 کشور و 75 معیار متفاوت از جمله ثبات سیاسی، بازار کار قوی، فضای امن، سیستم آموزشی عمومی مطلوب تعیین شده است.

کانادا از نظر شرایط کلی زندگی و کیفیت زندگی رتبه نخست را در بین کشورها G7 و رتبه پنجم را در بین 36 کشور

عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در اختیار دارد.

3 شهر کانادا در بین 10 شهر برتر برای زندگی در جهان قرار دارند.

  • کلگری، رتبه 4
  • ونکوور، رتبه 6
  • تورنتو، رتبه 7

این رتبه‌بندی بر اساس ثبات (نرخ جرم و جنایت، تروریسم و آشوب‌های نظامی)، دسترسی عمومی به مراقبت‌های درمانی با کیفیت، فرهنگ محلی و محیط زیست، کیفیت آموزش و زیرساخت‌ها انجام گرفته است. کلگری، ونکوور و تورنتو بهترین امتیازها را در اکثر گروه‌ها به خود اختصاص دادند. تورنتو، ونکوور و مونترال از نظر موفقیت بلند مدت در بین 30 شهر برتر جهان قرار گرفتند.

امروزه با توجه به قیمت خرید دلار کانادا نیز می توان به ارزشمندی پول کشور که نشان دهنده ارزشمندی سرمایه گذاری در این کشور است، پی برد.

کانادا یک رهبر جهانی در زمینه تولید برق پاک است که 66 درصد آن از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود. در حقیقت نزدیک به 81 درصد از برق تولید شده در کانادا هیچ گونه انتشار گاز گلخانه‌ای ندارد. دسترسی به منابع برق پاک، متنوع و ایمن این امکان را به شرکت‌های جهانی می‌دهد تا عملیات‌های خود که به انرژی بالایی نیاز دارند را به کانادا انتقال دهند و ردپای تولید کربن خود را کاهش دهند.

نظارت و محافظت از محیط زیست برای مردم کانادا بسیار مهم است. علاوه بر اراضی استانی و شهری، سیستم پارک‌های ملی کانادا شامل سایت‌های مشهور جهانی مانند بنف و جاسپر نیز در این کشور وجود دارند. محیط زیست طبیعی کانادا نه تنها جغرافیای کشور، بلکه تاریخ و تجربه افرادی که در اینجا زندگی کرده و به اینجا سفر کرده‌اند را نیز شکل می‌دهد.

بر اساس نگرش افراد نسبت به مهاجران، سهولت دوست‌یابی در داخل کشور و احتمال اقامت دائمی مهاجران، کانادا یکی از نوع‌دوست‌ترین کشورها در جهان به شمار می‌رود.

با توجه به ویژگی‌های کانادا، عقل حکم می‌کند که در این کشور بمانید و سرمایه گذاری کنید و ساکن شوید. در واقع همه آنچه تا اینجا گفته شد دلایل محکمی برای سوال چرا سرمایه گذاری در کانادا خوب است، می باشد و همواره استقبالی گرم از شما و کسب و کارتان در انتظار شماست.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *