ضایعات ماشین

ضایعات ماشین

فروش ضایعات اتومبیل ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که ضایعات چیست و چگونه باید خرید و فروش شود و ضایعات چه کسی است تا هیچ ابهامی در این زمینه وجود نداشته باشد. اول از همه شما باید به یاد داشته باشید که ضایعات برگشت پذیر هستند. یعنی می توان دوباره استفاده کرد و این برای محیط زیست ما بسیار مهم است. شاید از خود بپرسید که معنی ضایعات دقیقاً چیست.

ضایعات به گروهی از محصولات گفته می شود که از ویژگی های یک محصول سالم برخوردار نیستند و گاهی ارزش فروش ندارند. مانند اتومبیل ، برخی از لوازم خانگی و بسیاری از مواد یکبار مصرف و مصالح ساختمانی و تمام و تمام قسمتهای ضایعات قابل بازیافت هستند و ارزش پولی قابل توجهی نسبت به زباله ها دارند. به طور کلی ، فعالان صنعت را می توان به چند گروه تقسیم کرد.

  1. ضایعات فلزی
  2. غیر فلزی
  3. الکترونیکی

قیمت ضایعات بدنه خودرو

ضایعات Metal: هر فلزی که منقضی شده باشد و دیگر استفاده نشود ، فلز ضایعات نامیده می شود. آهن ، فولاد ، چدن ، ضایعات ، آلومینیوم ، مس ، برنج ، سرب ، روی ، برنز و … همه این ضایعات هم به صورت خام و هم در محصولاتی مانند باتری های فلزی ، بطری های نوشابه ، یا حتی موتور اتومبیل به فروش می رسند. قیمت آنها بسته به نوع کاربرد و آلیاژی که در آن استفاده می شود نیز قیمت های متفاوتی دارد. به عنوان مثال ، مس ارزان تر از مس است که به عنوان یک کابل مخابراتی فروخته می شود.

ضایعات غیر فلزی: هر نوع غیر فلزی مانند پلاستیک ، پلیمر ، لاستیک ، کاغذ کارتونی و شیشه ، تخته ، چوب ، چرم ، سرامیک ، مواد شیمیایی ، آجر ، کشاورزی ضایعات ، روغن و روغن در گروه ضایعات قرار دارد.

ضایعات الکترونیک و الکتریکی: شامل هر دستگاهی است که به هر طریقی با برق سر و کار دارد. فروش اتومبیل ضایعات بسیاری از افراد الکترونیک ضایعات را در دسته سیم ، کابل و باتری نیز در نظر می گیرند. به عنوان مثال ، تلفن های همراه ، رایانه ، لوازم جانبی ، اجزای الکتریکی ، صنعتی ، لوازم خانگی ، لوازم فرسوده است.

قیمت ضایعات بدنه خودرو

فروش قطعات  ضایعات خودرو

ضایعات علاوه بر محیط های صنعتی در نواحی مسکونی هم وجود دارد و معمولاً بعد از آن که توسط ضایعاتی جمع آوری شدند در یک محیط باز انبار می شوند . در این صنعت خطرات بسیار زیادی وجود دارد . چون در بین این ضایعات فلزاتی وجود دارند که خاصیت رادیواکتیو دارند و می‌توانند منجر به صدمه آسیب های محیطی و حتی مرگ شوند . توجه داشته باشیم که ضایعات فواید زیادی برای محیط زیست دارند .

 

قیمت ضایعات خودرو

البته اگر آنها را بازیافت کنیم. به عنوان مثال ، کشورهایی که ضایعات را بازیافت می کنند در واقع 70٪ انرژی ، 90٪ استفاده از مواد اولیه ، 76٪ کاهش آلودگی آب ، 40٪ صرفه جویی در منابع آب ، 86٪ آلودگی هوا و 27٪ صرفه جویی دارند استفاده از منابع یکی از پرکاربردترین فلزات ضایعات آهن ضایعات است که به آن آهن قراضه نیز می گویند.

البته ضایعات آهن فقط به بقایای فرآیند تخریب ختم نمی شود و ممکن است با گذشت زمان برخی از لوازم خانگی منسوخ شده یا با تجهیزات جدید و مدرن جایگزین شوند. به همین دلیل می توان آنها را با هزینه ای نیز بازیافت و استفاده کرد.

فروش ضایعات خودرو در تهران

فروش ضایعات خودرو در تهران

خصوصیات شیمیایی ضایعات مستقیماً به نوع تولید و درجه فولاد ساخته شده بستگی دارد که حاوی تعدادی عنصر مفید و مضر است. ضایعات آهن ممکن است حاوی فلزاتی مانند مس ، قلع ، روی و غیر فلزات مانند فسفر و گوگرد باشد. این عناصر باعث کاهش کیفیت فولاد می شوند. بنابراین ، انواع ضایعات آهن ، به ویژه آنهایی که عناصر فوق را دارند ، باید مورد بازرسی و تفکیک قرار گیرند.

در نتیجه ، درصد آهن آهن ضایعات برای کوره های شارژ بسته به نوع فولاد تولید شده متفاوت است. این امر باعث می شود که ترکیب شیمیایی قراضه برای ساخت انواع فولادهای ساختمانی و فولادهای آلیاژی و خاص از اهمیت برخوردار باشد.

فروش اتومبیل ضایعات انواع متداول و متداول ضایعات آهن در بازار عبارتند از: قیچی سنگین ، قیچی متوسط ​​، بار سبک ، روغن و پرس. البته ، آنچه در بیشتر کارخانه های مصرف کننده داخلی رایج است: ویژه ، سنگین 1 ، سنگین 2 ، متوسط ​​1 ، متوسط ​​2 ، نور 1 ، نور 2 ، نور 3 ، فشار بدن ، بدنه باز ، فشار مخلوط ، سفال یا تراشه های تراش فله و مسدود شده یا فشرده ، گالوانیزه (فشرده و باز) ، ته تابه ، پرس روغن درجه یک (زیر ورق یا طرف 100٪ ورق روغن مسدود شده روغنی غیر زنگ زده) و پرس روغن درجه 2.

قراضه به صورت زیر درجه بندی می شود: ضایعات مخصوص؛ درجه 1؛ درجه 2 کلاس 3؛ رتبه 4.

به طور کلی ، باید بدانیم که پس انداز در بازیافت از ضایعات و استفاده مجدد از آنها تأثیر بسزایی در حفاظت از محیط زیست دارد. به عنوان مثال ، اگر از فولاد بازیافتی استفاده کنیم ، 86٪ آلودگی هوا را کاهش می دهیم و آن را کاهش می دهیم.

همانطور که مشاهده می کنید ، بازیافت در تمام فعالیتهای روزمره ما نقشی حیاتی دارد و محیطی که در آن زندگی می کنیم به این بستگی دارد. اهمیت زندگی ما افزایش می یابد ، بنابراین ما باید بازیافت را جدی بگیریم و البته نباید فراموش کنیم که گروه خرید ضایعات همیشه با ما است. شما هستید و می توانید فروش ضایعات خود را به گروه ضایعات بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *