ذوب ضایعات مس | مصرف ضایعات بازیافتی

ذوب ضایعات مس

ذوب و پالایش ضایعات مس کم عیار

ذوب و پالایش ضایعات مس کم عیار , بازیابی مس از ضایعات کم عیار حدود 1-2٪ از کل تولید مس را تأمین می کند. واحد اصلی ذوب ضایعات با درجه پایین کوره دمنده ضایعات است. در این کوره ، ضایعات خوب مخلوط می شود تا جایی که مقدار متوسط ​​مس در آن به حدود 30٪ برسد. حدود 120-80 کیلوگرم در هر تن کک به کوره اضافه می شود و سیلیس و آهن نیز به کوره اضافه می شود تا سرباره واقعیت ذوب کم شود. مواد آلی قراضه قبل از ذوب شدن مس در کوره بلند می سوزد تا از گرفتگی دودکش و پر شدن سیستم جمع آوری گرد و غبار جلوگیری کند. در کوره دمنده ، مقدار قابل توجهی از فلزات ناخواسته باقی مانده است.
کوره های ذوب قراضه روزانه حدود 10-20 تن مس در هر متر مربع تولید می کنند. ظرفیت تولید این کوره ها بسته به ترکیب ضایعات ، شکل و اندازه آن متفاوت است.

بنابراین ، اگرچه مس بیشتر از سرباره کاهش می یابد ، آهن بیشتری به عنوان فلز در محصول کوره بلند باقی می ماند. حد اشباع آهن در مس در 1200 درجه سانتیگراد حدود 5٪ است. آهن اضافی می تواند به سطح جامد برسد و مشکل ساز است. استفاده از 100 کیلوگرم کک به ازای هر تن قراضه تعادل بین اتلاف مس موجود در سرباره و میزان آهن کاهش یافته را ایجاد می کند.
مس کوره بلند معمولاً توسط اکسیداسیون هوا در مبدلهای کوچک تصفیه می شود. اکسیداسیون ناخالصی های مس گرمای زیادی تولید می کند و در بعضی موارد خودسوزی می کند ، اما وقتی مقدار زیادی قراضه با درجه بالا در مبدل ذوب شود ، از سوخت برای تأمین دمای مورد نیاز 1200-11150 درجه سانتیگراد استفاده می شود.

انتشار SO2 هنگام استخراج مس از قراضه مشکلی ایجاد نمی کند ، اما حدود 0.3 تن اکسید تولید می شود. مبدل سیفون برای این کار مناسب است.
اگر ضایعات با درجه بالا با بیش از 80٪ مس دارید ، می توان عملیات کوره دمنده و مبدل را با هم ترکیب کرد و در کوره چرخان انجام داد. در این حالت ، اکسیداسیون با اکسید کردن شعله یا تزریق هوا از طریق لوله های اگزوز انجام می شود. برای این منظور از مبدل های روتاری دمنده از بالا نیز استفاده می شود.
مس حاصل از ذوب ضایعات و تبدیل معمولاً در نهایت در کوره آند اکسید می شود و پس از آن پل می شود و سپس مس در آند ریخته می شود تا الکترولیتی تصفیه شود.

ذوب و پالایش ضایعات مس کم عیار

مصرف ضایعات بازیافتی مس

مصرف ضایعات بازیافتی مس تنها عیب مهم استفاده از مس بازیافتی این است که ممکن است حاوی ناخالصی های باقیمانده باشد و بر خصوصیات آن تأثیر منفی بگذارد. بیشتر برنامه های کاربردی برای ضایعات مس شامل سیمهای مسی با هدایت بالا است.
محصولات و کارخانه های ذوب به صورت سنتی یکی از بزرگترین مصرف کنندگان مس و برنز مورد استفاده در رادیاتورهای خودرو بوده است. به این ترتیب می توان مقادیر زیادی مس ، روی ، قلع و سرب را بدست آورد و در نتیجه می تواند به راحتی حدود 100000 تن قالب آلیاژ برنز قرمز و نیمه قرمز تولید کند. تقریباً نیمی از کل مواد قالب گیری شده برای شیرآلات لوله کشی در ایالات متحده استفاده می شود. اما در اروپا از آلیاژ روی و مس در ساخت محصولات لوله کشی استفاده می شود. مصرف قراضه مس برای تولید آلیاژها طی 20-30 سال گذشته 50٪ رشد کرده است.

مصرف ضایعات مس بین 44 تا 54.7 درصد از کل مس آمریکا در طی سالهای 1996-1996 به خود اختصاص داده است.

بنگاه آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات در خدمت مشتریان خریدار ضایعات مس میباشد.

ذوب ضایعات مس

با ذوب ضایعات مس ، 8/44 درصد از کل مس مصرف می شود. بزرگترین دستهضایعات مورد استفادهضایعات جدید است که مستقیماً به کارخانه ذوب ارسال می شود. میزان بازیافت ضایعات قدیمی به دلیل نوسانات قیمت مس و سایر موارد تجاری متفاوت است. نرخ بازیافت ضایعات قدیمی هنگام پایین آمدن قیمت کاهش می یابد. ضایعات قدیمی شامل کابلهای الکتریکی یکبار مصرف ، رادیاتورهای ضایعات فلزی ، تهویه مطبوع و محصولات بیشمار دیگر است.
تقریباً تمام محصولات مسی قابل بازیافت هستند. این صنعت از مس بازیافتی به عنوان منبع اصلی مواد اولیه استفاده می کند. مس بازیافت شده را می توان بدون هیچ گونه فرآیند اضافی ذوب کرد. در نتیجه ، مس می تواند به عنوان یک ماده تجدید پذیر بارها و بارها ، بدون تغییر در خصوصیات شیمیایی و فیزیکی آن ، بازیافت شود.
بازیافت مس از یک سو به نحوه کار سیستم جمع آوری قراضه ، عوامل اقتصادی و فناوری طراحی محصول و از طرف دیگر میزان حمایت جوامع و دولت ها از آن بستگی دارد.
بازیافت مس یکی از مهمترین و سودآورترین فعالیتهای اقتصادی است که راهی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش فعالیتهای اضافی در تولید محصولات ساخته شده از مواد اولیه است.

بازیافت ضایعات مسخرید و فروش ضایعات مسذوب ضایعات مسذوب و پالایش ضایعات مس کم عیارضایعات مس چیستقیمت بازیافت مسمصرف ضایعات بازیافتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *