دستگاه پرس ضایعات آهن چیست + کاربرد و انواع آن ها

تعریف دستگاه پرس

دستگاه پرس ضایعات آهن چیست

امروزه به دلیل تولید زیاد آهن ، قسمت بزرگی از آنها پس از مدتی دیگر قابل استفاده نیستند. به عبارتی تبدیل به ضایعات آهن می شوند که به آن ضایعات آهن گفته می شود. قراضه آهن به فرایندهایی مانند تغییر شکل و اندازه نیاز دارد که برای آن از پرس ضایعات آهن استفاده می کنیم.شرکت آلپرت ضایعات در زمینه خریدار ضایعات در تهران نیز در خدمت فروشندگان ضایعات آهن میباشد.

دستگاه پرس ضایعات آهن

دستگاه پرس ضایعات آهن چیست و چگونه کار می کند؟

تعریف دستگاه پرس:

دستگاه پرس ضایعات آهن را به ابعاد و اشکال یکنواخت تبدیل کرده و سپس شروع به فشار دادن می کند. می توان گفت که این دستگاه دارای کاربرد جعل است و باید بدانید که به این عملیاتی که انجام می شود فشار دادن گفته می شود.

ابزارهایی که ما در عملیات مطبوعاتی استفاده می کنیم الگوها نامیده می شوند.

قالبها معمولاً از دو قسمت توپر (سمبه) و تو خالی (ماتریس) تشکیل شده و با توجه به آنچه که انجام می دهند به دو دسته قالبهای برش دهنده و قالبها تقسیم می شوند.

این سوال مطرح می شود که چرا اصلاً باید از پرس استفاده کنیم؟ تولید یک پرس قراضه آهن باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود و کار شما را آسان تر می کند ، امیدوارم جواب قانع کننده ای برای شما باشد.

پرس های قراضه انواع مختلفی دارند ، اگرچه هر یک کار مشابهی را انجام می دهند ، اما به قدرت موتور و بزرگی آنها بستگی دارد و باید بدانید که این ماشین ها در ابعاد حدود 65 ، 61 ، 83 تولید می شوند.

مهم ترین خصوصیت دستگاه پرس

مهمترین ویژگی اکثر این دستگاه ها توانایی عیب یابی و رفع نقص از راه دور به صورت خودکار است که حدود 2 دقیقه طول می کشد ، اما این زمان به نوع زباله و نوع آهن شما بستگی دارد و ممکن است بیشتر طول بکشد و ویژگی دیگری که در بیشتر این دستگاه ها ضد سایش ملحفه بدن آنها است.

کاربرد دستگاه پرس

استفاده از دستگاه جعل ، روشی برای تشکیل قطعات فلزی است که با چکش یا فشار دادن به شکل دلخواه ، فلز شکل می گیرد. در فرآیند جعل ، بسته به روش جعل ، نیرو به صورت ضربه ، نیروی ثابت یا انرژی ثابت اعمال می شود.

ماشین های فرسوده و تصادفی را در نظر بگیرید ، این ماشین دیگر قابل استفاده نیست. حتی امکان صافکاری و تعمیر آن وجود ندارد ، بنابراین ما از روش فشار دادن این قطعات استفاده می کنیم ، در واقع هزینه فشار دادن ماشین کمتر از هزینه ترمیم آن مقرون به صرفه تر است.

کار کردن با این دستگاه به دو روش انجام میگیره !

  • به صورت دستی
  • به صورت اتوماتیک

وزن این دستگاه ها به دلیل حجم بالای موتور آنها تقریباً سنگین است. در برخی موارد حرکت آنها بسیار دشوار است.

دستگاه پرس ضایعات آهن

این دستگاه ضایعات آهن را فشرده می کند تا حجم آنها کاهش یابد ، که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پرس براساس عملکرد:

  •  پرس های دستی

پرس اهرمی

این نوع پرس برای برش ، سوراخکاری و فرم دهی روی ورق های نازک فلزی استفاده می شود ، بدنه آنها تقریباً مانند قیچی اهرمی است. از این نوع پرس می توان برای برش گوشه ها و موارد مشابه استفاده کرد.

پرس پیچی

روش کار این نوع پرس کار بالا و پایین صفحه دنده ذوزنقه ای است. با چرخاندن دسته ، سر فشار که به صفحه ذوزنقه ای متصل است ، به صورت عمودی بالا و پایین می رود. از این پرس برای برش ورق های نازک فلز ، جرم ، مقوا و … استفاده می شود.

  • پرس پیچی ضایعات پرس های مکانیکی

  پرس پیچی اصطکاکی

این پرس مجهز به دو چرخ پرنده است که محور آنها توسط یک موتور الکتریکی هدایت می شود. با چرخش چرخ چپ ، قرقره ای که به پیچ متصل است حرکت می کند و صفحه با سر پرس پایین می آید و همچنین چرخ سمت راست با قرقره عمل برگشت را انجام می دهد.

پرس لنگی یا ضربه ای

این نوع پرس یکی از متداول ترین پرس ها است که در برش ، حفاری و قالب های کم عمق استفاده می شود. حرکت از یک موتور الکتریکی و یک چرخ تسمه شروع می شود. توسط یک میله اتصال و یک چکش حرکت می کند. این ماشین دارای یک میز است . می توان آن را تنظیم کرد و می توان آن را از طریق صفحات ضخیم زیر آن به صورت عمودی روی ریل بالا و پایین برد. پرس های لنگ به اشکال مختلف ساخته می شوند.

  •  پرس های مکانیکی پرس های پنوماتیکی

این نوع پرس ها دارای یک سیلندر پیستون پنوماتیکی هستند. برای کارهای (سوراخکاری و فرمکاری روی اوراق نازک و همچنین جا زدن بوشها و …) از آنها استفاده می شود .

پرس های پنوماتیکی

  •  پرس های هیدرولیکی

با روغن کار می کند و دارای یک سیلندر دو کاره است. در آن میله پیستون و ضربه گیر از یک قطعه ساخته شده اند. با ارسال روغن فشار قوی (توسط پمپ) به هر یک از آنها ، سیلندر شروع به ضربه و حرکت می کند و بالا و پایین می شود. خوب است بدانید که طول ضربه آنها را می توان در هر نقطه از مسیر پیستون تنظیم کرد. این پرس ها مناسب ترین ابزار برای فرم دهی هستند. امروزه قوی ترین پرس ها از نوع هیدرولیکی ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *