آلومینیوم و صنعت دریانوردی


آلومینیوم و صنعت دریانوردی

آلمینیوم و صنعت دریانوردی : آلیاژهای جدیدی که برای تولید قطعات اکسترود شده ، ریخته گری و نورد با مقاومت در برابر خوردگی بهتر استفاده می شوند. برای دهه ها ، از آنجا که آلومینیوم می تواند نیاز طراحان ، تولید کنندگان و مصرف کنندگان را برآورده کند ، در صنایع کشتی و دریایی مورد استفاده قرار می گیرد. حجم در حال افزایش است. در این صنعت دقیقاً مانند سایر صنایع. این فلز سبک یکی از چهار ماده اصلی مورد استفاده در صنایع دریایی در چوب ، فولاد و مواد کامپوزیت است (خانواده پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس). تا پایان قرن نوزدهم ، چوب در میان این چهار ماده نقش اساسی داشت و اکنون به طور گسترده ای در قایق های موتوری تک موتور استفاده می شود. با این حال ، فولاد به دلیل مزایای فراوان از جمله مقاومت مکانیکی ، هزینه ، قابلیت دسترسی و سهولت پردازش ، به تدریج جایگزین چوب شده است. از طرف دیگر ، فولاد دارای محدودیت هایی از جمله تراکم فله بالا و مقاومت در برابر خوردگی طبیعی است. شرکت آلپرت ضایعات خریدار ضایعات آلومینیوم و خریدار ضایعات در کشور میباشد.

فواید استفاده از آلومینیوم در صنایع دریایی

از فواید استفاده از آلومینیوم در صنایع دریایی میتوان اشاره کرد به هنگام جستجوی بهترین راه حل برای صنایع دریایی ، باید ماده ای انتخاب شود که بتواند در برابر تمام شرایط محیطی مقاومت کند. نمک ساحلی سرد و مرطوب مهمترین مسئله ای است که بسیاری از مواد در محیط دریایی را تحت تأثیر قرار می دهد (مانند فولاد ، مس و سایر مواد). اما چندین فلز دیگر نیز این شرایط محیطی را مهمان نواز می دانند.به نظر می رسد آلومینیوم کاملاً متفاوت از سایر فلزات است زیرا به طور طبیعی در برابر خوردگی ودر مقاوم است و نتایج طولانی مدت و زیبایی را ارائه می دهد. . این دلیل اصلی است که شما معمولاً تولید اکستروژن و آلومینیوم را در بخشهای مختلف صنعت دریایی مشاهده می کنید. آلومینیوم علاوه بر مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی ، دارای نسبت عالی به وزن نیز می باشد که به معنای استحکام آن است. وزن آن فقط یک سوم فولاد است ، بنابراین به نظر می رسد محصولات آلومینیومی بسیار سبک هستند. آلومینیوم نه تنها در ساخت تانکرهای بزرگ نفت و کشتی بلکه در برش ، قایق های موتوری ، کشتی های تفریحی و وسایل نقلیه زیر آب اولین انتخاب است. از قاب قایق تا قاب قایق ، قایق ورزشی از آلومینیوم ساخته شده است که از مزیت سرعت بالا برخوردار است.

تاریخچه استفاده از آلومینیوم در صنایع دریایی و ساخت و ساز های آن

در اواخر قرن نوزدهم ، آلومینیوم به سایر محصولات مصرفی نفوذ کرد و آلومینیوم تبدیل به ماده ای نامزد برای صنایع دریایی شد. در این زمان
به دلیل وزن سبک و مقاومت ویژه زیاد (نسبت وزن به مقاومت) ، مقاومت عالی در برابر خوردگی مورد توجه طراحان صنایع دریایی قرار گرفته است. مواد کامپوزیت
مواد تقویت شده با الیاف جدیدترین مواد در صنعت دریایی است اگرچه مزایای زیادی نسبت به چوب دارند اما هزینه های نگهداری آنها کمتر است.
تا زمان مقاومت در برابر خوردگی خوب ، در صورت نیاز به علامت گذاری در طراحی ، مشکلات فنی استفاده از این موارد مانع از گسترش آنها شده است. روشن
فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث برتری یک ماده نسبت به ماده دیگر می شود ، اما در عین حال ، آلومینیوم و آلیاژهای تجاری آن به توازن قدرت جالبی دست یافته اند.
این فلز مرموز با مقاومت در برابر ضربه ، وزن سبک ، دوام و ویژگی های مکانیکی زیبا و همچنین عملکرد ساده و ماشینکاری و نگهداری ، با نگاهی به نزدیک به صد سال تجربه ، به دلیل سبک بودن ، ظاهر مناسب و مقاومت در برابر سایش شناخته شده است. کنجکاوی بسیاری از محققان را برانگیخت. به دلیل این ویژگی ها ، به نظر می رسد این فلز جدید مورد پسند کاربران حمل و نقل دریایی است. اگرچه این یک پیشرفت بزرگ بود ، اما نفوذ اصلی فلزات به بازار در سال ۱۹۴۰ بود ، زمانی که آلیاژ پلاستیک نورد شده توسط Mg-AL تغر در صنعت کشتی سازی پرالومان (Peraluman (در ساخت کشتی) نامیده می شد. آلیاژ آلومینیوم امروز نیز در حال رشد است ، اما دیگر به نظر مرموز نمی رسد. . آنها ماشین های جوشکاری بسیار خوبی با مقاومت در برابر خوردگی بالا ، به ویژه در محیط های پایه آب هستند و معمولاً در هنگام نورد بهترین عملکرد را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *